Yamuk Olan Dişlerin Çözümü Oldukça Basit
Dişleriniz size göre düzensiz ise izleyeceğiniz bu video tamda size göre, Her diş modeline uygun çözümler üreten yamuk diş düzeltme yöntemleri sunuyor.

Yamuk Olan Dişlerin Çözümü Video Anlatım

Diş Estetiği Nedir?

Dişlerinizin rengini, şeklini ya da boyunu değiştirmek istiyorsanız porselen laminat venerler mükemmel bir çözümdür. Aynı zamanda dişlerinizin arasındaki boşluğu kapatmak ya da çarpıklığını düzeltmek istiyorsanız da bu yöntem faydalı olacaktır. Bütün bu sorunların ötesinde porselen laminat vener tedaviniz 5-7 gün gibi kısa bir zaman içinde son bulabilir. Bu tedavi süresi 2 ila 3 yıl süren ve asla dişinizin rengini değiştirmeyen ortodonti den çok daha kısadır.

Laminat Diş Kaplamaları

Laminat Diş Kaplamaları

Laminat diş kaplamaları nasıl yerleştirilir ?

Tedavi ilk olarak bir hekimle görüşme ve muayene ile başlar. Böylece diş hekimi ne istediğinizi, ihtiyaçlarınızı ve önceliklerinizi kafasında canlandırabilir. Diş hekimi prosedürü, olası maliyete yönelik düzgün bir rehber içerecek şekilde açıklamalıdır.

Porselen laminat venerler tasarlanmadan önce, diş hekiminiz dişlerinizin ön yüzeyine yeniden şekil vererek onları laminat kaplamaları yerleştirebilecek duruma getirir. İlk aşama lokal anestezi ile dişlerinizi ve dişetinizi uyuşturmak gerekebilir. Böylece operasyon sırasında hiçbir şey hissetmezsiniz.

Döner aletlere takılan frez adı verilen özel bir araç ile dişlerinizin ön yüzeyinden minik bir kısım hazırlanır. Hazırlanan kısım, dişin üst kısmına yerleştirilecek laminat kaplama ile genelde aynı kalınlıkta olmalıdır. Ortalama olarak 3-5 mm. Kalınlığında bir aşınma yeterlidir.

Daha sonra dişlerinizin ölçüsü alınır. Diş hekimlerinin kullandığı özel bir macunun bulunduğu bir kap ağzınıza yerleştirilerek dişlerinize bastırılır. Böylece dişlerinizin kalıbı kumda ayak izinizi bıraktığınıza benzer bir şekilde elde edilir.

Bu ölçü ya da dişlerinizin kalıbı diş laboratuvarına gönderilir. Laboratuvar bu ölçüyü dişlerinizin doğru modelini ortaya çıkarmak için kullanır ve bu model yeni laminat venerleri oluşturmakta rehber olur. Bu süreç 4-6 gün kadar bir süre alır.

Laminat Kaplama İle Gülümseyen Yüzler

Laminat Kaplama İle Gülümseyen Yüzler

Diş Hekimi Laminat Uygulaması

Siz porselen laminat venerlerinizin hazırlanmasını beklerken, diş hekiminiz dişlerinizin zarar görmemesini engellemek için hazır duruma getirilmiş geçici laminat venerleri dişlerinize yerleştirir ya da aynı gün dolgu malzemeleri ile dişlerinizin ön yüzeylerine geçici dolgular yapılır.

İkinci randevunuzda diş hekiminiz porselen laminat venerlerinizi dişlerinize yerleştirir. Diş hekiminiz laminat venerleri yapıştırmadan önce güldüğünüzde nasıl göründüğünü görmeniz için önce onları dişlerinize geçici olarak tutturur. Bu şekilde yeni gülüşünüzün nasıl duracağını sizde önceden görüp değerlendirebilirsiniz.

Hazırlanan laminate venerlerin yerleştirilmesine karar verilmesinden sonra dişleriniz derinlemesine temizlenir ve ön yüzeyleri yapıştırıcının yapışmasına elverişli hale getirilmek için özel bir asit jel ile pürüzlendirilir.

Daha sonra laminat kaplamalar yerlerine yapıştırılır ve özel bir sertleştirici ışık, diş yapıştırıcısını aktif hale getirmek için kullanılır. Böylece laminat kaplamalar hazır duruma getirilmiş dişinizin ön yüzeyine kalıcı olarak yapışması sağlanmış olur. Eğer gereğinden fazla yapıştırıcı varsa, bu fazlalık genellikle alınır ve güzel ve doğal bir görünüm için dişlerin parlatılmasında kullanılır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!