Kur'an Aşıkları Derneği (KA-DER)’lilerin İstanbul gezisi
Sancaktar, Eyyübiye, Akabe, Maşuk ve Sigorta şubelerini hizmete sunan Kur’an Aşıkları Derneği (KA-DER) öğretmenlerini ve bir kısım öğrencilerini İstanbul’a geziye götürdü.

İstanbul Gezisi Ayrıntıları

        Genel Merkezi Şanlıurfa’da olan ve bu sene Veysel Karani, Karaköprü Ravza, Karaköprü Akpınar,  Sancaktar, Eyyübiye, Akabe, Maşuk ve Sigorta şubelerini hizmete sunan Kur’an AşıklarıDerneği (KA-DER) öğretmenlerini ve bir kısım öğrencilerini İstanbul’a geziyegötürdü.

       KA-DER Kur’an-ı Kerimi öğrenmek için gelen öğrencilere Kur’an-ı Kerim’isevdirmek ve üç aylık öğretim döneminin keyifli bir ortamda geçmesini sağlamakiçin çeşitli etkinlikler düzenliyor. Farklı ortamlara pikniğe götürmek, futbolturnuvası düzenlemek, şehirlerarası geziler tertiplemek ve daha niceleri…Bunlardan bir tanesi de şehirlerarası gezilerdir. Şanlıurfa Haliliye Belediyesinintahsis ettiği bir otobüsle yola çıkan KA-DER’liler keyifli bir yolculuktansonra İstanbul’a vardılar. İstanbul’u ilk defa gören öğrencilerin sevincigörülmeye değerdi. İlk  gün yatsınamazını Fatih camiinde kılan ekip Fatih Sultan Mehmet Han Hazretlerininkabrini  ziyaret edip Fatihalar okudular.

Ekip ikinci gün boğaz turu yaptı. Yineilk defa gemiye binen öğrenciler bol bol fotoğraf çektiler. Kabri son duraktabulunan Yahudilerin peygamberi olan Hazreti Yuşa’nın kabrini ziyaret ettiler.Ve ekip arkasında ülkemizin gururu olan Marmaray’a bindi.

       

KA-DER’liler üçüncü gün Topkapı müzesini gezdiler

 KA-DER’liler  üçüncü gün Topkapı müzesini gezdiler. Kutsalemanetler bölümünde duygusal anlar yaşadılar.

Ayasofyave Sultan Ahmet camisini ziyaret eden ekip Eyyüp semtine geçti. Orada kabribulunan ve hicret esnasında peygamberimizi yedi ay evinde misafir eden Eba  Eyyüb’ül Ensari (r.a) Hazretlerinin kabriniziyaret edip bol bol gözyaşı döktüler. Orada akşam ve yatsı namazlarınıcemaatle kıldılar.

Kur’anAşıkları Derneği (KA-DER) Genel başkanı Fethi Küçük kabrin başında bir konuşmayaptı. İşte o konuşmadan bir bölüm. VTR

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!